36. Przegląd Piosenki Aktorskiej

W 2015 roku PPA odbędzie się w dniach 20-29 marca, oczywiście we Wrocławiu. Przewidziano ponad 30 koncertów i spektakli, między innymi występ ikony piosenki aktorskiej Ute Lemper.

We Wrocławiu wystąpią artyści z całego świata. Brazylijczycy z grupy Barbatuques pokażą, jak ludzkie ciało staje się instrumentem muzycznym, Ukrainki z Dakh Daughters Band wciągną widzów w przewrotną grę konwencjami muzycznymi, kongijsko-belgijska Zap Mama błyśnie w mozaice jazzu, popu i muzyki afrykańskiej, Włoch Vinicio Capossela dostarczy dawki cudownego absurdu w sosie włoskiej piosenki, wreszcie Amerykanin Cory McAbee, minimalista, ogra jedyny instrument i rekwizyt na scenie: swój laptop.

Jeśli chodzi o wykonawców z Polski, to będzie można zobaczyć Katarzynę Groniec z recitalem piosenek Osieckiej, Gabę Kulkę i Konstantego Andrzeja Kulkę z towarzyszeniem Fair Play Quartet, Maję Kleszcz w nowym, solowym projekcie a capella, czy koncert świetnego Skubasa.

Odbywać się będą także premiery teatralne: opowieść Tomasza Wygody i Agnieszki Olsten o Violetcie Villas („Melancholia/Violetta Villas”) wg tekstu Artura Pałygi, Variete w spektaklu tanecznym Jacka Gębury „Bal, czyli wieczór zapoznawczy” wreszcie „Głuptaska” wg prozy Swietłany Wasilienko, w reżyserii Jerzego Bielunasa, z Małgorzatą Hajewską-Krzysztofik i Kingą Preis i z muzyką Mateusza Pospieszalskiego.
Jak co roku odbędą się prezentacje Nurtu OFF, codzienne, świetne koncerty w Klubie Festiwalowym i Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki.

Festiwalowi towarzyszyć będą trzy panele dyskusyjne, prowadzone przez teatrolożkę i dziennikarkę Jolantę Kowalską „o przeszłości i przyszłości piosenki aktorskiej, o kobietach śpiewających na scenie i o tym, kim będzie muzyczny aktor przyszłości”.

Więcej: http://www.ppa.wroclaw.pl/